• 2 % dane

16. 2. 2024

Milí rodičia a priatelia školy,

aj v tomto roku si dovoľujeme požiadať Vás  o poukázanie 2% zo zaplatenej dane  z príjmov.

Využitie týchto prostriedkov  je účelovo viazané na skvalitnenie výchovno-vzdelávacej a záujmovej činnosti detí.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám v minulých rokoch 2% zo zaplatenej dane z príjmov poukázali.

Právnické a fyzické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie – môžu poukázať 2% v časti DP Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov PO.

Zamestnanci, ktorí požiadali zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane z príjmu potrebujú na poukázanie 2% dane dve tlačivá (Vyhlásenie, Potvrdenie o zaplatení dane), ktoré poskytne škola. Vyhlásenie vyplní zamestnanec a Potvrdenie o zaplatení dane vydá zamestnávateľ.

Tlačivá môžete odovzdať na Daňovom úrade (DÚ), alebo na škole, ktorá zabezpečí odovzdanie na DÚ.

Vyhlasenie_za_rok_2023.pdf

Potvrdenie_za_2023.pdf

• Globálne vzdelávanie - cesta za vzdelaním

9. 2. 2024

„Právo na vzdelanie je ľudským právom, ktoré nemôže byť odňaté.“ Ale je to na celom svete tak? Chodia všetky deti do školy? Čo musia po ceste do školy deti zvládnuť, aby sa mohli učiť? Takúto zaujímavú tému sme riešili so žiakmi 5. až 9. ročníka dňa 8. februára 2024. Žiaci videli pútavé video o ceste za vzdelaním v Rusku /Sibír/, čítali príbehy detí pochádzajúcich z rôznych častí sveta, diskutovali v skupinkách, merali vzdialenosti, ale hlavne sa spoločne vyjadrovali k tejto problematike. Na záver vytvorili prekvapujúce práce a pred celou školou ich odprezentovali. Triedy musíme pochváliť za zodpovedný, ale zároveň tvorivý prístup k  téme. Aj takouto formou vzdelávania sa škola snaží v deťoch rozvíjať globálne myslenie a cítenie.

• Literárny kvíz v Liptovskej knižnici - 2. A

5. 2. 2024

30. januára, sme so žiakmi 2. A, opäť navštívili Liptovskú knižnicu G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši. Svoj rozvoj v oblasti čitateľskej gramotnosti si druháci preverili v literárnom kvíze k prečítanej knihe od Márie Ďuríčkovej: O Guľkovi Bombuľkovi, ktorý pre nich pripravili pani knihovníčky z úseku detskej literatúry. Deti im ukázali svoj um, šikovnosť, pohotovosť, ale aj disciplínu pri plnení úloh.