• Kníhkupectvo Martinus - exkurzia 4. A

19. 9. 2024

Dňa 17. 9. 2024 žiaci 4. A triedy navštívili kníhkupectvo Martinus v Liptovskom Mikuláši. Účelom návštevy nebolo však len spoznávať nové knihy, naučiť sa orientovať v kníhkupectve, ale aj spoznať zákutia kníhkupectva a nechať sa pohltiť svetom príbehov a kníh všetkých žánrov. Pani knihovníčka nám dokonca aj jeden príbeh prečítala a na záver nám darovala zaujímavú knihu.  Za skvelé dopoludnie im týmto chceme poďakovať.

• Internetová bezpečnosť

9. 9. 2024

Dňa 6. septembra 2024 zavítali medzi žiakov 2. stupňa koordinátorky z odboru prevencie a kriminality Ministerstva vnútra. Žiakom sprostredkovali informácie ohľadom internetovej bezpečnosti a bezpečného správania sa v digitálnom svete. Vzdelávacie aktivity obsahovali aj praktické rady ako pracovať na internete, aby nedošlo k poškodeniu používateľa zo strany podvodníkov a vírusov. Rady sa týkali bezpečných hesiel, dvojstupňového overovania a neklikania na podozrivé odkazy a stránky. Žiaci si uvedomili, že prevencia je veľmi potrebná a získané vedomosti určite využijú pri ďalšej práci s internetom, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.