• Projekt greenfluencerov

23. 5. 2023

K 19.5.2023 sme ukončili prácu a aktivity v projekte Greenfluenceri a energia. Dievčatá so súťažného tímu Nelka Feherpataky, Lenka Hazuchová a Lucka Medveďová sa pričinili o to, aby sa zvýšilo povedomie žiakov v oblasti alternatívnych zdrojov energie, v oblasti šetrenia energie a separácie odpadov. Tiež spolupracovali na výmene oblečenia s kultúrno-komunitným priestorom Hory Doly v Liptovskom Mikuláši, kde si vyskúšali spolu so spolužiačkami dobrovoľnícku činnosť. Ide o aktivitu, ktorá nás vedie k znižovaniu produkcie odpadu. V poslednej aktivite, sme mali oboznámiť žiakov našej školy o význame a živote opeľovačov. Táto aktivita aj napriek ukončeniu projektu stále prebieha a poukazuje na nevyhnutnosť ochrany a potreby včielok pre život ľudstva. Projekt bol veľkým prínosom nielen pre dievčatá zo súťažného tímu, ale i pre všetkých žiakov našej školy a sledovateľov našej skupiny „greenfluenceri_zssms_lubela“ na sociálnej sieti Instagram. Radi sa do podobných projektov aj v budúcnosti zapojíme a prispejeme tak k ochrane našej Zeme.

• Za umením do Žiliny

15. 5. 2023

„Láska k divadlu začína tým, že do neho prídeme včas.“  / Miroslav Horníček/. V piatok 12. mája 2023 sa žiaci 5. až 9. ročníka riadili uvedenými slovami. Príchod vlaku do Žiliny bol naozaj načas. Začiatok predstavenia Dejiny Európy žiaci stihli presne. Užili si zaujímavé, moderné spracovanie dejín od praveku, cez stredovek, novovek až po súčasnosť. Pútavé rozprávanie bolo pretkané množstvom svetelných a zvukových efektov. Do deja zasahovali okrem hercov i bábky. Scéna bola netradične šikmá plocha. Žiaci si mohli vychutnať pravý umelecký zážitok v skutočnom divadle, potvrdiť už získané vedomosti o divadelnej hre a začať budovať vzťah k divadlu.