• Podvečer s Pavlom Dobšinským

27. 3. 2024

V mesiaci marec si každoročne pripomíname čas venovaný knihám. Pri tejto príležitosti sme sa čítaním ľudových rozprávok od Pavla Dobšinského vrátili do dávnych čias. Dňa 19. 3. sme sa so žiakmi 1. stupňa venovali aktivitám zameraným na rozvoj čitateľskej gramotnosti; aktivitám, ktoré vedú žiakov k čítaniu a rozvíjajú u nich lásku ku knihám.

• Prednášky s policajtkou v rámci prevencie

27. 3. 2024

V utorok 26. marca 2024 v rámci prevencie prebehli v škole  aktivity s preventistkou OR PZ z Lipt. Mikuláša. Dievčatá i chlapci z 8. ročníka  sa zoznamovali s témou  trestnoprávnej zodpovednosti.

Prednášku na tému „Ohrozenie detí vo virtuálnom svete“ absolvovali žiaci 3. a 4.ročníka.  P. policajtka upozornila žiakov na nebezpečenstvá, ktoré im hrozia pri nesprávnom používaní sociálnych sietí a na vznik závislosti, ktorá môže vzniknúť pri nadmernom trávení času za počítačom. Žiaci spoločne diskutovali o bezpečnom správaní sa v on-line priestore, tiež si zahrali hru súvisiacu s danou témou.

• Hodina techniky netradične

27. 3. 2024

V rámci roka remesiel v našom regióne sme do školy pozvali miestnu remeselníčku pani Máriu Oškovú. Počas hodín techniky ukázala žiakom 5. ročníka spôsoby výzdoby veľkonočných vajíčok pomocou vosku a opletania drôtom. Na hodine si žiaci, vyzdobili prinesené vyfúkané vajíčka. Skrášlili si nimi interiér nielen v škole, ale hlavne doma. Ďakujeme za ukážky, zážitok a pomoc žiakom.

• Výtvarná výchova v Galérii P. M. Bohúňa - 3. A

22. 3. 2024

Dňa 21. marca 2024 žiaci 3. A triedy navštívili Galériu P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Galerijná animácia predstavila žiakom veľkoformátovú figurálnu maľbu maliarky Aleny Adamíkovej pod názvom Prestávka pred búrkou. Názov samostatnej výstavy Prestávka pred búrkou si maliarka Alena Adamíková vypožičala od psychoanalytika Erika H. Eriksona. Erikson vo svojej psychosociálnej teórii vývinu prirovnáva obdobie puberty k búrke, no ako rozhodujúce obdobie opisuje čas, ktorý mu bezprostredne predchádza a kedy sa mladiství*é učia najrýchlejšie. Po prehliadke výstavy si žiaci vyskúšali autorkinu techniku a vytvorili originálne diela pomocou použitia akrylových farieb, špachtiel a šablón. Záver výtvarnej exkurzie a tvorivej dielne bol v cukrárni, kde si deti doplnici energiu chutnými koláčmi.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

19. 3. 2024

Školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa na 1. aj 2. stupni uskutočnilo 29. februára 2024. Jubilejného 70. ročníka sa zúčastnilo 14 súťažiacich z prvého stupňa a 11 súťažiacich z druhého stupňa, ktorí súťažili v troch kategóriách. Prednášajúci predviedli svoje nadanie, hlasovú a rečovú techniku, prácu s výrazovými prostriedkami a v neposlednom rade aj kontakt s publikom. Veľké poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, lebo dokázali, že milujú krásu slova, a taktiež ostatným žiakom, ktorí ich prišli podporiť. Literárne stretnutie  bolo ukončené vyhlásením víťazov, ktorým srdečne blahoželáme.

19. 3. 2024

Po roku sme v ročníkoch 1.- 4. opäť v našej škole zorganizovali pre žiakov karneval. Deti sa predstavili v rôznych maskách. Nechýbali víly, piráti, futbalisti, šašovia, princezné...Všetci sme sa dosýta zabavili, zatancovali, zasúťažili a samozrejme aj dobre občerstvili. Domov sme odchádzali s dobrou náladou.