• Školský výlet do Zuberca

7. 7. 2023

V piatok 16.6. 2023 sa žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili výletu do jedného z najkrajších múzeí na Slovensku -  do Múzea oravskej dediny v Zuberci. Múzeum sa nachádza v krásnom prostredí podhoria Roháčov. V múzeu prebiehalo podujatie s názvom: Zahrajme sa ako kedysi. Program obsahoval časti na získanie poznatkov, tvorivú činnosť a hry. Úlohou žiakov bolo prechádzať jednotlivé označené miesta  a vidieť, ako voľakedy žili a bývali naši predkovia. Súčasťou bola možnosť   vidieť tradičné ľudové remeslá ako rezbárstvo, hrnčiarstvo, drotárstvo, ale aj spôsob vyučovania žiakov v minulosti. Žiakom sa výlet veľmi páčil. Získané vedomosti určite využijú na hodinách vlastivedy a prírodovedy.