Žiaci našej školy každoročne absolvujú exkurziu pod názvom Vlakom do múzeí a galérií.
26. marca piataci so šiestakmi zavítali do Martina. Cieľom ich výletu bol Skanzen slovenskej dediny, v ktorom mohli porovnať architektúru Liptova, Kysúc, Turca aj Oravy. Oboznámili sa so životom našich predkov. Prezreli si zariadenie obydlí, škôl, kostola. Videli historické centrum Martina aj Národný cintorín.
Siedme ročníky navštívili Košariská – rodisko M. R. Štefánika. V múzeu sa dozvedeli fakty z jeho života a tiež mnohé zaujímavosti o jeho záľubách. Žiaci obdivovali najmä rôzne predmety, ktoré si priniesol z ciest. Po návšteve múzea sme navštívili Brezovú pod Bradlom, kde je na jeho počesť postavený pamätník – Mohyla M. R. Štefánika.
Žiaci 8. A a 8. B cestovali vlakom do metropoly východného Slovenska, Košíc, kde si rozšírili obzor v oblasti astronómie a Planetárium ich veľmi zaujalo. Potom sa vrátili do detských čias a cez interaktívne hračky v Slovenskom technickom múzeu plne uplatnili svoju fantáziu.
Exkurzie sa vydarili, počasie nám prialo a žiaci si odniesli množstvo zážitkov.