• Materská škola

• Poplatky MŠ

• Na základe Všeobecného záväzného nariadenia obce Ľubeľa č. 2/2019 zo dňa 21. 11. 2019 s účinnosťou od 01. 01. 2020 sa určuje výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v materskej škole  podľa Článku 2 nasledovne:

1. Za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej obcou zákonný zástupca prispieva na čiastočnú úhradu        výdavkov materskej školy na jedno dieťa sumou 15,00 € za kalendárny mesiac.

2. Príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole zákonný zástupca uhrádza u zástupkyne MŠ do 10. dňa     v príslušnom kalendárnom mesiaci.

3. Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,

b) ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi školského zariadenia doklad o tom, že je                            poberateľom   dávky v   hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu,

c) ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu,

d) ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich                                kalendárnych  dní z   dôvodu choroby /rodič predloží potvrdenie od ošetrujúceho lekára s vyznačením          začiatku a skončenia choroby/ alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

e) ktoré nedochádza do materskej školy v čase letných školských prázdnin alebo bola prerušená                        prevádzka  materskej školy zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi - v týchto                  prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

4.  Ak dieťa navštevuje materskú školu počas letných školských prázdnin /júl, august/, zákonný zástupca         prispieva za toto obdobie sumou jedného mesačného príspevku, t.j. 15,00 €.

Žiadame zákonných zástupcov, aby príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ  uhrádzali od 1. februára 2020 v sume 15,00 (VZN obce Ľubeľa č.3/2019), najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci.

Spôsob úhrady príspevku:

a, poštovou poukážkou typu U (získate na pošte)

b, bankovým prevodom

Údaje prijímateľovi:                               Základná škola s materskou školou Ľubeľa
          Číslo účtu: 8109658005
          Kód banky: 5600
          Variabilný symbol: 223002
          Konštantný symbol: 0308
          Suma príspevku na 1 dieťa: 15,00 € mesačne
          Termín splatnosti: 10. deň príslušného kalendárneho mesiaca
          Správa pre prijímateľa: mš, meno a priezvisko dieťaťa, trieda

V prípade záujmu môžu rodičia zaplatiť naraz za viac mesiacov dopredu.